Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Binlerce üniversite öğrenci adayı, üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtını araştırırken YÖK'ten gelecek son dakika açıklamalarını da yakından takip ediyorlar. Son olarak YÖK, corona vaka sayıları artarken üniversitelerin açılması ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Peki; üniversiteler ne zaman açılacak? 2020-2021 Üniversiteler Ekim ayında açılacak mı?

Yükselen Girişimlerin Sahnesi Big Bang İçin Geri Sayım Başladı

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’in her yıl desteklediği girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge için geri sayım başladı. Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği olan Big Bang bir kez daha Türkiye’nin ve dünyanın yükselen girişimlerini ağırlayacak. Bu yıl izleyicilere benzersiz bir online deneyim de sunmaya hazırlanan etkinlikte 80 girişim standı online olarak gezilebilecek; TOP 20 girişimleri görkemli bir sanal sahnede sunum yapacak. Etkinlikte, sürpriz gösteriler ve konuklar da yer alacak.

Çin, COVAX koronavirüs aşı ittifakına katıldı

Corona virüsü aşısı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Klinik denemelerin son aşamasında en az dört koronavirüs aşısı adayı bulunan Çin, Cuma günü COVAX olarak bilinen COVID-19 aşı ittifakına katılacağını söyledi. Anlaşmanın şartları ve Çin'in nasıl katkıda bulunacağı henüz belli değil. Ülke lideri Xi Jinping daha önce Çin'in aşıyı tüm dünya insanları için yapacağını söylemişti.

Sabah uyandığınızda gelecek daha güzel olacak diye düşünmüyorsanız o sabah parlak bir sabah değildir.

Elon Musk

Microsoft evden çalışan sayısını artırıyor

Microsoft, daha fazla personelinin evden çalışmasına izin verdiğini duyurdu. Pandemi nedeniyle çalışanlarının büyük bir çoğunluğu evden çalışan şirketin 'karma iş yeri' diye adlandırdığı bir kılavuzu da bulunuyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Microsoft, daha fazla personeline evden çalışma izni verdiğini açıkladı.

Son Dakika Dolar Kuru

Dolar hafta sonunun ilk gününde yüzde 1,09’luk değer kaybı sonrası 7,85 TL’ye geriledi. Haftanın son işlem gününde 7,94 liraya kadar yükselen dolar kuru 8 lirayı zorlasa da hafta kapanışının ardından 7,90 liranın altına düştü. Bigpara’dan alınan son verilere göre bugün dolar 7,85 liradan işlem görürken aynı dakikalarda euro kuru ise 9,29 TL’de yer alıyor. İngiliz Sterlini’nin 10,26 TL’deki konumu sürerken haftanın kazandıran altın oldu. Ons altının bin 930 dolara kadar yükselmesiyle altının gramı 487 liraya çıktı.

Gel Al Yıka Haber

Günümüzde teknolojinin büyümesinin en beğendiğim güzergahlarından biri zamandan tasarruf ettiriyor olması. Artık daha kalabalık bir dünyada yaşıyoruz ve boşa tükettiğimiz 1 dakikanın dahi negatif tesiri bir hayli fazla. Bu noktada beni en mutlu eden teşebbüsler ya market servisleri ya da paklik kategorilerinde geliştirilen teşebbüsler oluyor. Gel Al Yıka da paklik dikeyinde yaşama geçirilmiş ve arınılacak hemen hemen her şeyi tek tıkla kapınızdan alan bir teşebbüs, üstelik oldukça taze ve geliştirilmeye sarih bir teşebbüs.

Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in uzaya gönderdiği elektrikli otomobil Tesla Roadster, Mars'a yaklaştı.

SpaceX, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Starman'in Mars'a ilk yakın geçişini gerçekleştirdiğini duyurdu. Şirket, paylaşımında Tesla Roadster'lı Starman'in Mars'a 0,05 astronomik birim yani 5 milyon mil (8 milyon kilometre) yaklaştığını söyledi. Böylece aradan geçen yaklaşık 2,5 yılın ardından otomobil Mars'a bu denli yaklaşmış oldu.

Google, YouTube'u büyük bir online alışveriş platformu yapmayı planlıyor

Bloomberg'de yayınlanan bir rapora göre Google, YouTube'u Amazon ve Alibaba ile rekabet edecek bir alışveriş platformuna dönüştürmek için dünyanın en büyük video akış hizmeti sitesine değişiklikler ekliyor. Yayınlanan raporda, şirketin izleyicilerin yayınlanan videolarda sunulan oyunları, gadget'ları ve diğer ürünleri harici sitelere gitmeden satın almalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ettiği belirtildi.